Chcem ponuku

Ako vznikajú a zanikajú vecné bremena

V predchádzajúcom článku sme sa oboznámili s pojmom "vecné bremená" a v stručnosti sme si ich opísali. V nasledujúcom článku sa pozrieme hlbšie na to, ako vznikajú a zanikajú a na čo si pri dať pozor pri kúpe takejto nehnuteľnosti.

Otvoriť

Družstevný byt a jeho predaj

Byty v družstevnom vlastníctve sú v posledných rokoch veľmi obľubené, ale niet sa čo diviť, ich cena je výraznejšie nižšia, ako cena bytu v osobnom vlastníctve. Ako prebieha predaj dužstevného bytu a na čo si dať pozor?

Otvoriť

Kroky, na ktoré nemusíte myslieť, ak sa rozhodnete predať nehnuteľnosť REINS

Premýšľate nad predajom nehnuteľnosti, ale odrádza Vás celý zdĺhavý proces predaja, ktorý sa môže predĺžiť aj na niekoľko mesiacov? Našťastie existuje možnosť výkupu nehnuteľnosti, ktorú ponúka naša spoločnosť.

Otvoriť

Vecné bremeno

Chystáte sa kúpiť nehnuteľnosť? V tom prípade by ste mali zbystriť, pretože nie vždy je kúpa nehnuteľnosti jednoduchá. Váš vysnívaný dom alebo byt môže byť obmedzený - tzv. vecným bremenom. Viete vôbec čo to znamená? A aké z toho plynú ďalšie úskalia?

Otvoriť

Predaj nehnuteľnosti s hypotékou počas rozvodu

Rozvod je často nepríjemnou záležitosťou, pri ktorej sa manželia musia vysporiadať nie len s vlastnými pocitmi, ale aj so spoločne nadobudnutým majetkom. Ak sa manželia dohodli na tom, že svoju nehnuteľnosť predajú, majú na výber niekoľko možných riešení, kde hlavnú úlohu vždy zohráva banka.

Otvoriť

Byt ako investícia - áno alebo nie?

Momentálne sa nachádzame v období, kedy je celkovo čoraz ťažšie zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť. Práve z daného dôvodu je veľmi veľký záujem o bývanie v podnájme. Nehnuteľnosť, ako návratná investícia, tak prináša skutočnú výhodu a to v samotnom vlastníctve a samozrejme aj v možnosti výnosu v pod [...]

Otvoriť

Vplyv farieb v domácnosti

Farby majú zásadný vplyv na ľudskú psychiku, o tom nie je žiadnych pochýb. Ako teda môžeme rôznymi odtieňmi ovplyvniť to, ako na nás interiér celkovo pôsobí? 

Otvoriť

Predaj bytu počas rozvodu

V prípade predaja medzi bývalými partnermi je potreba riadne si rozdeliť a vysporiadať všetok majetok, vrátane peňazí. Prichádzajú náročné a zložité konverzácie, kedy sa s musíte dohodnúť tak, aby nik z Vás nebol škodný.  Rozvod a vysporiadanie majetkových pomerov nemusí byť vždy najjednoduchšie. V [...]

Otvoriť

Predaj bytu - hypotéka

Predávate byt, na ktorý aktuálne splácate hypotéku? Predaj takéhoto bytu je veľmi podobný, ako predaj iných nehnuteľností. Administratívne je to však o niečo zložitejšie, pretože kupujúci musí uhradiť kompletnú predajnú čiastku, či už z vlastných peňazí, prevodom aktuálnej hypotéky alebo vytvorením [...]

Otvoriť

Ako nafotiť nehnuteľnosť pred predajom

Chystáte sa na predaj nehnuteľnosti? Kľúčom k úspešnému predaju je dokonaly inzerát a kvalitné fotografie, ktoré by mali prezentovať nehnuteľnosť v čo najlepšom svetle. Ako ale takéto fotografie spraviť? Poradíme Vám! 

Otvoriť